ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

14 Oca 2017 19:00

Öncelikle herkese merhaba. Ben İngiltere'de avukat olarak çalışmayı çok istiyorum ama bu konuda hiçbir bilgim olmadığı için yardım alma gereği duydum.
Şu an 12.Sınıf öğrencisiyim yani üniversiteye gitmeme az kaldı. İngiltere'de avukatlık yapmam için illa orda mı okumam gerekiyor? Mesela Türkiye'de İngiliz hukuku okuyup sonra İngiltere'ye gitme gibi bir şansım var mı? Yoksa illa orda mı okumam gerekiyor?
Yabancı dil mevzusuna gelirsek ingilizcem çok iyi değil. Hani derdimi anlatabilecek seviyenin az bir tık üstünde ama yine de çok yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bu konuda illa ingilizcemin çok iyi olması mı gerekiyor yoksa bir hazırlık dönemi olarak eğitimi veriliyor mu?
Eğer hukuk olmazsa ikinci tercihim psikoloji olacak. Belki onun yurtdışı işi daha kolaydır. Mesela hukukta ülkelerin hukukları farklı olması durumu var ama psikoloji de böyle bir olay olmadığı için işim daha kolay olur gibime geliyor.
Ya da mesela üniversiteyi Tr'de bitirdim. Sobra yüksek lisans için ingiltereye gitsem(gidilebilir mi?), orda anladığım kadarıyla kurs gibi bir şeyle karşılaştırmalı hukuk öğretiliyor 1 sene de. Yani ingiliz hukukunu öğrebiyirum. Böyle bir olay varsa İnhiltere'de avukat olarak çalışabilir miyim.
Yani kısaca ben İngiltere'de avukat veya psikolog olarak çalışma yollarını merak ediyorum.
Aklımda çok fazla soru var. Bu konularda bilgili biri varsa lütfen bana yardımcı olun.

Başa Dön Başa Dön

#

19 Oca 2017 22:12

Kullanıcı avatarı

Türkiyede Hukuk okuyup İngiltere'de Avukat olamazsın.
İngiltere'de okuyup Türkiye'de avukat olmazsın.
Hukuk sistemlerimiz farklı.
Ancak Türkiyede hukuk okuyup İngiltere'de Uluslararası Hukuk masterı yaparsan Türkiye'de oldukça iyi iş yaparsın.

Psikoloji yada diğer tüm bölümler için ise böyle bir durum yok.

İngiltere'de okullara kabul için min 5.5 IELTS skoru gereklidir.Bu skorun yoksa gider gerektiğince dil eğitimi alırsın , bu dil eğitimini ister gitmeyi planladığın üniversitenin ingilizce hazırlık bölümünde ister dilediğin bağımsız bir dil okulunda alabilirsin.

Bir eğitimi alabilmek yada bir mesleği icra edebilmek konusunda ne kadar ingilizce gerektiği konusunu ise empati yaparak bulabilirsin.
Psikolog yada avukat olmak için ne kadar Türkçe bilmek gerekir? Bu Türkçeye ne kadar sürede sahip olunur? :)

http://ideasturkey.com/
ideasturkey@gmail.com
TÜM SORULARINIZ SADECE FORUM ÜZERİNDEN MAX 48 SAAT İÇERİSİNDE YANITLANMAKTADIR!

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz