ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

16 Nis 2011 15:39

Sevgili Arkaaslar,

Hepimizinde bildigi uzere Ingiltere ogrenci vizelerinde son birkac aydir kurallarla ilgili duzenlemeler yapiliyor.Bazi kurallar, kisa bir sure sonra yururluge girmis olacak.Kurallarin yururluge girmesiyle birlikte herkes icin yeni bir surec baslayacak.Ornegin,vize basvuru ucretleri gectigimiz gunlerde degisti ve vize basvuru forumlari degisiyor.Bununla birlikte yeni kurallara gore basvurularin cok daha dikkatli ve ozenli bir sekilde yapilmasi gerekecek.

Bu durumlari goz onunde bulundurdugumuzda bundan sonra basvurularinizi daha profosyonel bir sekilde, bu isi bilen kisilerden yardim alarak yapmaniz cok daha onemli hale gelecek zira tek basiniza basvuru yapmaniz oldukca zor olacak.

Konu basligimizdanda goreceginiz uzere bu surecte acentalar ile basvuru yapmanin faydalarindan bahsetmek istiyorum.

Acenta ile basvuru yapmanin faydalari ;

- Acenta ile yapilan basvurularda zamandan tasarrruf etmis olursunuz,islemleriniz gecikmez,
- Acenta ile okula odeyeceginiz fiyat ile bireysel olarak odeyeceginiz fiyat degismez,ayni olur
- Acenta, vize basvuru formunu sizin yerinize kurallara gore doldurur ve bu anlamda rahatlamis olursunuz,
- Acenta,vize icin hangi belgelerin daha uygun oldugunu tesbit eder ve boylece daha duzenli bir basvuru yapmis olursunuz,
- Acenta, sizin adiniza okul ile her turlu iletisimi kurarak,islemleriniz kolaylasir.
- Acentalar,guncel vize kurallarini takip ettikleri icin basvuru oncesi gerekli uyarilari ve onerileri yaparak sizi bilgilendermis olur.

Bu formdan son 2 ay icinde kendi basina vize basvurusu yapmis ve red almis 5 kisi ulasti bana ve red sebeplerini inceledigimde cok basit hatalardan dolayi red aldiklarini tesbit ettim.Bu basvurular, eger isi bilen kisi ya da acentalar tarafindan yapilsaydi eminim ki bu kotu sonuclar gelmeyecekti.

Daha once farkli ortamlarda ifade etmisimdir;RED ASLA BIR SON DEGILDIR ama bir kez red almis olmak bir sonraki basvuruyu biraz daha zorlastirir.

Bugune kadar bu formda gerek ben gerekse Gulden Hanim olmak uzere pek cok meslektasim sizlere yardimci olmaya calistik,bundan sonra sizlerden sahsim adina ricam ; basvurularinizi bireysel olarak degil acenta kanali ile yardim alarak yapmaniz.

Bu uyarilarimi ve onerilerimi dikkate alacaginizi umuyorum ve hepinize bol sanslar diliyorum.

Londinium Yurtdışı Eğitim

( http://www.londiniumedu.com )

info@londiniumedu.com

Tel: 0554 681 1238

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

25 Nis 2011 10:52

Arkadaşlar öğrencisi vize başvurumu kendim yaptım,ancak dışardan kolay görünsede işin içine girince işlemler,dosyalar arasında kaybolabilirsiniz.Bazen vize memurları sizin önemsemediğiniz bi detaya takılıp,red verebiliyo..Bunun için zaman ve para kaymektense danışmanlık firmasıyla gelmenizi tavsiye ediyorum....Firmanın önerdiği okulu sizde inceleyin araştırın,size uygun gelmiyosa elbetteki değiştirebilirsiniz..
Hepinize kolay gelsin,vize bekleyen arkadaşlar umarım herşey isteniğiniz gibi sonuçlanır.

Başa Dön Başa Dön

#

19 Ara 2014 18:11

Merhaba Arkadaslar,

Bu bolumde Tier 4 ogrenci vize reddi ile ilgili bilgiler vermeye calisacagim.

Ingiltere ogrenci vizelerinde puana dayali sisteme gecilmesiyle (Points Based System) birlikte, puana dayali sisteme gore yapilan vize basvurularinda (TIER 4 GENERAL STUDENT VISA) vize reddi durumunda itiraz hakki bulunmaktadir. Bu vize turu icin yaptigi basvurusu reddedilenler, red kararini veren konsolosluga idari itiraz (Administrative Review) yoluyla basvurabilir. Bu bir mahkeme basvurusu olmayip, red kararini veren makami (konsolosluk) red kararinin yanlis oldugu konusunda ikna etmek icin bir firsattir. Idari Itiraziniz, size red karari veren memurdan baskasi tarafindan incelenir ve karara baglanir. Eger bu inceleme sonunda size verilen reddin haksiz oldugu gorulurse, konsolosluk red kararini geri alir ve sizden pasaportunuzu gondermenizi ister. Pasaportunuzu gonderirsiniz, vizeniz basilir.

Idari itiraz, ucretsizdir.Konsolosluga bunun icin herhangi bir odeme yapmazsiniz. Red kararinin verilmesini muteakiben 28 gun icinde red kararini veren makama ulastirilmalidir. Idari itiraz yapilirken ek belge sunulmaz,sunulsa bile vize memurlari bunlari dikate almayacagini ifade etmektedirler.

Eger red kararinin uzerinden 28 gunden fazla gecmisse, konsoloslugun idari itirazi kabul etme ihtimali cok duser, ve hatta hic kabul edilmeyebilir. Istisnaen, idari itiraza gec basvurulmasi durumunda, niye gec basvuruldugu ikna edici sebeplerle anlatilirsa o zaman bu basvurulara konsoloslugun takdirine bagli olarak bakilma ihtimali vardir.

Eger itiraz etmek icin verilen sure gecmisse, o zaman sartlarini saglayarak yeni bir vize basvurusu yapilabilir. Bu basvuruda, eski basvurunuza niye red verildigini aciklamaniz ve red sebeplerini curutmeniz gerekir. Red sebeplerini curutebilmeniz icin, eski basvurunuzda size niye red verildigini, verilen reddin referans numarasini ve tarihini belirtmeniz faydali olur. Butun bu bilgiler, red mektubunda (refusal letter) yazar.

Student Visitor Visa redlerinde ise halen, eskiden oldugu gibi Ingiltere'deki mahkemeye muracaat imkani vardir. Bu basvuru ise idari itiraz olmayip, Ingiltere'deki mahkemede bir dava acmak demektir. Student Visitor Visa kategorisinde konsolosluk tarafindan incelenecek bir idari itiraz yolu ve buna iliskin bir itiraz formu bulunmamaktadir.

Son olarak, gerek vize basvurularinizda, gerekse idari itiraz ve mahkeme basvurularinizda, bu islerde uzman kisilerden yardim almanizi tavsiye ederim. Unutmayin: her vize reddi, odemis oldugunuz vize ucretinizin yanmasinin yaninda yapmis oldugunuz baska harcamalarin da bosa gitmesi anlamina gelir. Kaybedeceginiz zaman ve enerji ile yasayacaginiz uzuntu ve moral bozuklugu da cabasi tabiki.

Bu surecte herkese bol sans ve sabirlar dilerim.

Londinium Yurtdışı Eğitim

( http://www.londiniumedu.com )

info@londiniumedu.com

Tel: 0554 681 1238

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz