ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

03 Mar 2014 22:05

Red

Merhaba. Ben 2 senedir Polonya'da öğrenciyim. Chelsea maçı için sadece 3 günlük bir ingiltere seyahati için vizeye başvurdum{Varşova'dan). Hangi evrakları istedilerse getirdim. Ama saygı değer şimdi küfür ettiricekler ingiliz konsolosluğu bana red verdi. nedeni ise öğrenci olduğuma inanmamaları ! red mesajında öğrenci olduğunuza dair fazla kanıtınız yok diyor. Adamın aklına gelmiyor ki öğrenci belgesine baksa okulun bitiş tarihi benim vizeyle aynı.

okul parasını felan yatırdığıma dair dökümant getirseymişim. en başta neden söylemiyosunuzda red yediğim an söylüyorsunuz !

Arkadaş da benim ile aynı evrakları vermesine rağmen aldı vizesini. sanırım onun oturum kartı olduğu için kolaylık sağlandı. yaz ayları Türkiye'de olduğum için vize yetiyor bana.

şimdi malesef maçada 14 gün kaldı tekrardan başvurursam yetişmez. 100 euro da vize başvuru parası aldılar o da boşuna gitti.

Bunlara hukuk yoluyla dava felan açsam çok zahmetli olur mu ? hiç bugüne kadar böyle hukuk işleriyle işim olmadı sadece az da olsa şunları biraz uğraştırıp hıncımı almak istiyorum.

Başa Dön Başa Dön

#

04 Mar 2014 22:56

Kullanıcı avatarı

Tekrar başvuru yapıp itiraz edebilirsiniz.ancak yeniden vize harcı ödemeniz geklidir.sadece maç için vizeye ihtiyacınız vardı ise yani sadece hınıczı çıkarmak için ise itirazınız:)yind olan sizin vize harcınıza olur:)

Vize başvurularında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır ve bunu ilk defa kendi başına başvuru yapmış birinin düşünecebileceği şeyler değildir.

O yüzden bence normal bir red almışsınız.Bu şekilde başvurup alan var mıdır? vardır! Şanslı günündelerdir ancak her zaman dikkatli ve doğru başvuru yapmak gerekir.

Özetle bir talihsizlik yaşamışsınız.

http://ideasturkey.com/
ideasturkey@gmail.com
TÜM SORULARINIZ SADECE FORUM ÜZERİNDEN MAX 48 SAAT İÇERİSİNDE YANITLANMAKTADIR!

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz