ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ] 

09 Nis 2011 16:37

Sevgili Arkadaslar ,

Ingiltere Icisleri Bakanligi (HOME OFFICE), Tier4 adiyla bilinen ogrenci vizesi kurallarinda degisiklikler yapti. Bu degisikliklere gore;

Vizeye yeni basvuracak olan veya Ingiltere'de vize uzatmasi yapacak olan ogrenciler asagidaki kurallara tabi olacaklardir:

IELTS SINAVINDAN (veya IELTS gibi kabul goren baska bir sinavdan) GECER NOT ALMA MECBURIYETI:

-21 NISAN 2011 tarihine kadar yeni okullarina kayit yaptirmazlar ise IELTS sinavina girip gecerli bir not almadikca vizeye basvuramayacaklardir.( veya vize uzatmasi yapamayacaklardir)
-21 NISAN 2011 tarihine kadar kayit yapilmasi durumunda ise IELTS skoru ibraz edilmeden de okula kabulunuz mumkun olacaktir. ( Universite programlari harictir.)

CALISMA IZNI KALDIRILIYOR:

-Temmuz 2011 tarihinden itibaren vize uzatmasina basvuracak olanlara VEYA Turkiye'den ilk defa vize basvurusu yapacak olanlara artik calisma izni verilmeyecektir.

Bu iki onemli degisiklik, vizeye yeni basvuracak VEYA Ingiltere'de vize uzatmasi yapacak olan bazi ogrencilerimizin onunde buyuk engel teskil edecektir.

BU DEGISIKLIKLER KIMLERI ETKILIYOR?

Ogrencilerimizin durumunuzu bir ornekle aciklamaya calisalim:

- Okulunuz Mayis 2011'de, vizeniz ise Agustos 2011'de bitiyor. Uzatma yapmayi dusunuyorsunuz. Eger 21 Nisan 2011'e kadar yeni bir okul kaydi yapmazsaniz ANCAK IELTS sinav skoru ibraz ederek kayit yenilemesi ve vize uzatmasi yapabileceksiniz. Temmuz 2011'den once vize basvurunuzu gondermezseniz ( yani Agustos'a kadar beklemeyi tercih ederseniz) o zaman calisma izniniz de olmayacaktir. Vize basvurunuzu Temmuz 2011'e kadar yapmis olmaniz gerekmektedir. Boylelikle, yeni vizeniz gelince yeni vizenizin sonuna kadar calisma izniniz olmaya devam edecektir.

DEGISIKLIKLERDEN ETKILENMEMEK ICIN:

21 NISAN'a kadar okul kaydinizin yapilmasi gerekmektedir. 21 Nisan'a kadar okul kaydiniz tamamlandiktan sonra da TEMMUZ 2011'den once vize basvurunuzun yapilmasi gerekmektedir.

Bu konuda, Londinium Yurtdisi Egitim'in hem Ingiltere'de hem Turkiye'de faaliyet gosteren tercubeli ekibinden yardim isteyiniz.

Londinium Yurtdışı Eğitim

( http://www.londiniumedu.com )

info@londiniumedu.com

Tel: 0554 681 1238

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

14 Nis 2011 16:57

Benimde çalıştığım firma artık haftada 10 saat çalışmalı vize başvurusu yapamayız diyor. Haftada 10 saat çalışmalı vize düşünüyordum artık bu şekilde vize alınamadığı söyleniyor.

Bu gerçekten böyle midir?

Başa Dön Başa Dön

#

14 Nis 2011 22:17

Sevgili Kaan,

Dil okullariyla Ingiltereye gitmek isteyen ogrencilerin Temmuz ayina kadar yapacaklari basvurularda calisma izinleri devam edecek,Temmuz ayindan sonra malesef calisma izni olmayacak.

Bununla birlikte Universite egitimi icin Ingiltere`ye gitmeyi dusunen ogrencilerin calisma izinleri bu yeni degisen kurallardan etkilenmiyor yani halen 20 saat part time calisma izinleri devam ediyor ve Temmuzdan sonra da devam edecek.

info@londiniumedu.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

15 Nis 2011 17:46

Peki şimdi başvurduk çalışma izni aldık. Temmuz ayı bittiğinde çalışmaz iznimiz iptal mi olacak?

Başa Dön Başa Dön

#

18 Nis 2011 13:22

Calisma izniniz, kursunuz ve vizeniz bitene kadar gecerli olacak.

info@londiniumedu.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

19 Nis 2011 20:04

Tier 4 vizem Ekim ayında bitiyor.Buna göre vize uzatma işlemimi en geç haziranda yapmam mı gerekiyor????

Başa Dön Başa Dön

#

20 Nis 2011 08:52

Merhaba,

Su an gitmekte oldugunuz kursunuz kac haftalik ve ne zaman bitiyor ?

Ayrica su anki Ingilizce seviyeniz nedir ?

info@londiniumedu.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

20 Nis 2011 19:23

Yaklaşık 3 aydır Londra'dayım,int. 2 da başladım şuan upper-int. deyim,aldığım kurs 26 haftalıktı. yaklaşı 3 ayım daha var.
Vizem ekim sonunda bitiyor,yeni vize başvurusu için çok erken ve sınava girmek içinse seviyem oldukça düşük diye düşünüyorum.Merak ettiğim sınava girmemden de vizemi uzatma imkanım var mı yoksa,kesinlikle 5.5 puan almak zorundamıyım..????
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Başa Dön Başa Dön

#

20 Nis 2011 22:32

Yeni kurala gore 21 Nisan`dan sonra vizesini uzatmak icin okul kaydi yaptiracak olan ogrencilerin IELST vb sinav sonuc belgesini ibraz etmesi gerekecek.

IELTS disinda daha kisa surede belge alinabilecek ve gecerliligi olan belgeleri sunmak mumkun olabilecek.( Pearson Test of English gibi )

Su an hem kursunuzun hem de vizenizin bitmesine zaman olsa da eger vize uzatmasi yapmayi dusunuyorsaniz yukarida bahsettigim sinavlara cok gec kalmadan hazirlanmanizi tavsiye ederim.

Kursunuzu, Upper Intermediate-B2 seviyesinde biterecek olursaniz yeni baslayacaginiz kursun seviyesi Advanced -C1 seviyesinde olmali.Uzatma yapacaginiz okul, bu durumda sizden IELTS 5.0 veya 5.5 skoru isteyecektir.

Bu yeni uygulamalarla birlikte okullarin hangi skor degerine gore kabul edecegini onumuzdeki gunlerde gorecegiz.

info@londiniumedu.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

25 Nis 2011 10:44

Cevabınız için teşşekürler :)

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 13 mesaj ]