ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

18 May 2011 10:47

Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar merhaba;
Aşağıdaki linkte ingiltere vizesi hakkındaki yeni duyuru ve değişiklikleri bulabilirsiniz.
Linkteki sunum konsolosluk tarafından yapılan sunumdur.
Özellikle yeni başvuracaklar; kabul edilmeyen banka ref. mektubu ve hesap cüzdanı örneklerine dikkat.Diğer değişikliklerin bir çoğu daha önce bildirdiğimiz konular.
Soruları olan bu başlık altında yazabilir.

http://library.constantcontact.com/download/get/file/1102237932314-42/turkey-educationuk-UKBA-visa-briefing-may2011.pdf

http://ideasturkey.com/
ideasturkey@gmail.com
TÜM SORULARINIZ SADECE FORUM ÜZERİNDEN MAX 48 SAAT İÇERİSİNDE YANITLANMAKTADIR!

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

20 May 2011 13:45

Gülden Hanım merhaba,

Vermiş olduğunuz linkteki banka referans mektupları ve hesap hareketlerinin neden kabul görmediğini anlayamadım ve endişelendim.

Banka referans mektubu örneklerinde sadece o tarihte ne kadar hesapta paranız varsa o bilgi belirtiliyor.
Ancak hesap hareketlerinde kalem kalem paranın giriş - çıkışları gözüküyor.Alt tarafta da banka kaşesi ve imzalar bulunuyor.
( Ben de bu şekilde personel hesabı için hesap cüzdanı basılamadığından, hesap hareketlerimi alıp, altına banka kaşesini bastırdım ve yetkili kişilerin çift imzası ile başvuru yaptım.Şu an da evraklarım vize başvurum için konsoloslukta..)
Konuyla ilgili bilgilerinizi rica ederim.

Başa Dön Başa Dön

#

20 May 2011 14:12

Kullanıcı avatarı

örnek hesap cüzdanlarına dikkatli bakarsanız hepsi zaten bildiğimiz kriterelere uymuyor.Hesap cüzdanı için istenen yeterli miktar paranın girdiğini ve 28 gün durduğunu görmek. ve bu 28 gün içerisinde hesap haraketi görmek.Ve son gün itibari ile cüzdanda hala yeterli paranın olduğunu görebilmek.

Banka referans mektupları olayına ise bizlerde şaşırdık,normalde şablon olarak verdiğimiz cinsten ve kabul ettikleri türden.referans mektubunda istedikleri ise paranın hangi gün girdiğini ve ve son gün itibari ile orada olduğunun belirtilmesi.Yani ref. mektubundada parayı yatırdığın gün ve mektubu aldığın son günün belirtilmesini istiyor.Tabi imza,kaşe,tarih,antet olayı aynı.-must be

Referans mektupları için bankalarla pek bir yüz göz olacağız gibi duruyor çünkü bankalarda kendi formatları dışına çıkamıyor:(

ideasturkey@gmail.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

20 May 2011 15:14

Gülden Hanım,

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim.

Ben extended student visitor visa için başvuru yaptım.7 aylık bir okula kaydoldum.Danışmanlık aldığım şirket bu vize türü için hesapta 28 gün para beklemesinin zorunlu olmadığını iletti.( Tier- 4 dan farklı olarak.)Ben yine de 28 gün beklettim..
Hesapta hareket olarak da tazminat bilgilerim yer alıyor.( Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, maaş bilgisi gibi )
6,5 yıl banka operasyon merkezinde çalışmış birisi olarak çalıştığım bankadan banka hesap cüzdanı, banka referans mektubu, hesap hareketi vb. bilgiler almak istediğimde ben bile sorun yaşadım.
Personel hesabı için cüzdan basılamadı ve personel hesabı olduğundan referans mektubu alamadım.İnternet bankacılığından hesap hareketlerimi alıp, kaşeletip imzalattım.
Şu anda da tedirgin bekleyişim devam ediyor.Hesabımda yeterli para bulunuyorken, bu tür prosedürler yüzünden sorun yaşamak ( red almak ) açıkçası beni de korkutuyor.

Teşekkürler,

İyi çalışmalar..

Başa Dön Başa Dön

#

20 May 2011 16:49

Kullanıcı avatarı

Mantıklı bir şekilde düşündüğümüzde sorun olmaması gerekli diye düşünüyoruz ama bazılarının mantığıda bizden farklı olarak ters işleyebiliyor malesef.Uğraşıp duruyoruz bu sayede...

Ne diyelim,başvurunuzu yapmışsınızda,bol şans...

ideasturkey@gmail.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

22 May 2011 03:24

merhaba gulden hanım ıngılızcem olmadıgı ıcın anlamakta zorlandım hesap orneklerınde.
the burlıngton school of englısh e gıtmeyı ıstıyorum arastırdım yeterınce.dusundugum sırket yeterınce ıyı degıl ve kayıt da olmadım henuz.14000 lıra para yatırdım ve 3.5 aylık egıtım dusunuyorum.ve oradan ankara ant ıle uzatmayı dusunuyorum tıer 4 harıcınde ogrencı olarak hangı vızeye basvurmalıyım? cunku para yatırmama gerek olmadıgını soyleyenler var.ve hesabımdakı para bıraktıgım gıbı duruyo gırıs cıkıs yapmadım hıc.yapmalıyım? hazıran 7 de 28 gun dolucak resmen.
yardımcı olursanız mınnettar kalırım tesekkurler

Başa Dön Başa Dön

#

22 May 2011 14:38

Kullanıcı avatarı

3.5 aylik egitim icin 28 gun beklemenize gerek yoktur.Ancak hesapta en azindan 4-5 kez para girdi ciktisi yapmanizi oneririm.

http://www.ingilterevizehatti.com/ogrenci-vizesi/kisa-donem/[url][/url]

ideasturkey@gmail.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

25 May 2011 12:28

Gülden Hanım merhaba,

Worldbridge' in bana vermiş olduğu vize takip numaramın bulunduğu evrakta Visa type : Visit - Special visitor - student visitor, " up to 6 months " yazıyor.

Biz 11 aylık vize almak için 7 aylık bir okul kaydı yaptık ve extended student visitor visa için başvuru yaptık.Bu şekilde 6 aya kadar yazması normal mi, bu standart bir yazı mı?

İlgili soruyu danışmanıma ilettiğimde aşağıdaki şekilde bir cevap aldım :

Vize sistemlerindeki değişiklik sebebi ile bu şekilde başvuru yapılmasını istiyor konsolosluk.
Extended student visitor sistemi artık vize başvurularından kaldırıldı maalesef.

Ben de konuyu anlamadığım için tekrar aşağıdaki şekilde soru sordum ancak henüz yanıt alamadım:)

Ben tam olarak şeyi anlamadım Visa type : Visit - Special visitor - student visitor, " up to 6 months " olan vizeye " 7 aylık " bir başvuru yapabiliyoruz değil mi? Yani formu doldururken ya da vize türü seçilirken yanlış bişey yapmadık ? Yine dediğiniz gibi 11 aya kadar vize alabiliyorum ? Sadece vize türünün ismi mi değişti? Bizim başvurduğumuz vizenin ismi nedir?

Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ederim.

Başa Dön Başa Dön

#

25 May 2011 14:19

Kullanıcı avatarı

Eklenti:
Specialstudent visitorto studyenglishlanguage.jpg
Specialstudent visitorto studyenglishlanguage.jpg [ 73 KiB | 2057 kere görüntülendi ]

Eklenti:
Up to 6 months.jpg
Up to 6 months.jpg [ 86.62 KiB | 2057 kere görüntülendi ]

ideasturkey@gmail.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

25 May 2011 14:30

Kullanıcı avatarı

Yanlış anlamadıysam sizi; sizin Special student visitor,to study english language'i seçip başvuru yapmanız gerekiyordu.

Student visitor up to 6 months'u seçtiysen altındaki yazıyı okumuşsundur.

Eklenti:
Up to 6 months.jpg
Up to 6 months.jpg [ 50.5 KiB | 2057 kere görüntülendi ]

ideasturkey@gmail.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 14 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz