ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

14 Eyl 2017 12:14

Merhaba öncelikle araştırma evresinde olduğum için sizlere de hem bilgi edinmek hem de yardımcı olabileceğinizi düşünerek yazma gereği duydum.

Adım Yılmaz R*** İ***. Görme engelliler öğretmeniyim. Ayrıca görme engellilerin eğitimi üstüne master yaptım(Her ikisini de Gazi Üniversitesinde tamamladım)Kısacası özel eğitim öğretmeniyim zihinsel ve görme engelliler öğretmenliği yapa bilmekteyim. 5 yıl da görme engelliler + zihinsel engelliler öğretmeni olarak Ankara da çalıştım. Şu anda Kıbrıs'da öğretim görevlisi/okutman olarak çalışmaktayım.

Kısaca sormam gerekirse, AB (Bulgaristan) vatandaşıyım ve İngiltere de öğretmenlik mesleğimi yapabileceğim iş ve buna benzer engellilere hizmet verebileceğim Türk okullarına veya Normal Okullara, kurumuna veya kuruluşlarına bakıyorum. İngilizce dil bilgime gelince (intermediate) seviyesinde deyim.

Amacım oralara gelip bir şeyleri başarmanın peşindeyim fakat prosedürleri bilmediğimizden ortada kalmaktan korkuyorum. Biraz arkadaş çevrem var bazı konularda yardımcı olma şansları var fakat ben yazmakta fayda var diyorum. Belki birileri işin püf noktasını belirtebilir.

Konu hakkında yardımcı olabilir-misiniz emin değilim ama belki bir yönlendirme veya fikir oluşmasına yardım edebilirsiniz diye tahmin ediyorum. Ben nerelere başvursam yada İngiltere de görme ve zihinsel engelliler öğretmeni olarak çalışmak için ne yapsam benim için daha iyi olur yardımlarınızı ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla...

Başa Dön Başa Dön

#

14 Eyl 2017 21:20

Kullanıcı avatarı

İngilteredeki Türk okullarına ik etapta başvuru yapabilrisiniz ancak son FETÖ olaylarından sonra yurtdışındaki Türk okulları hakkında güncel bilgim yok malesef. Ancak ilk başvuru alanınız şu durumda Türk okulları olmalı.

İngiliz okullarında sonrasında eğitmenlik yapabilrisiniz ancak o durumda ingilzce seviyenizi yükseltmek ve GCSE sınavını geçmek(ki bunun için 1-2 yıl süren GCSE kursuna gitmeniz gerek) gereklidir.

Prosedürle ilgili forumda bilgi bulabilrisiniz.Bu yoldan geçen arkadaşların yazdığı yazılar mevcut.

http://ideasturkey.com/
ideasturkey@gmail.com
TÜM SORULARINIZ SADECE FORUM ÜZERİNDEN MAX 48 SAAT İÇERİSİNDE YANITLANMAKTADIR!

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz