ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

12 Haz 2014 17:20

Merhaba Arkadaşlar,

Telefon,mesaj ve e-mail ile bize gelen sorulara cevap vermek ve sizleri bilgilendirmek için yazıyorum bu yazıyı.

Bir yere gitmeden önce biraz araştırmacı olmak güzeldir. Başka bir ülkeye,belki de ilk defa gidiyorsunuz. Adresler önemli. Google Maps ve Google Street View çok faydalı olacaktır. Gideceğiniz adrese bakabilirsiniz. Yol güzergahlarını öğrenirsiniz faydası olur.

Eğitim için gidecekler mutlaka okul kayıt ve konaklama evraklarını önceden hazırlayın. Tarihleri kontrol edin. Ülkeye giriş yapacağınız tarihle, okul ve konaklama tarihiniz arasında çok fark olmasın.

Uçakta ya da inince doldurulması gereken Landing Card isimli minik bir form var. Onu nasıl dolduracağınızı önceden öğrenirseniz rahat edersiniz.

Uçak biletinizi bir gece önceden kontrol ederseniz iyi olur. Saatler doğru mu? Havaalanı hangisi? Nereden kalkacak ve nereye inecek?

İnişte kalacağınız yere nasıl gideceksiniz? Sizi kim alacak? Bunları önceden ayarlayın. Londra’da havaalanları şehrin merkezine uzaktır. Önceden planlarsanız rahat edersiniz.

İngilizceniz çok zayıfsa ön hazırlık yapabilirsiniz. İlk geldiğinizde ve acil durumlarda kullanacağınız cümleleri önceden hazırlayıp ezberleyebilirsiniz. Cümleleri ezberlerken cümle sonlarına “lütfen” kelimesini koymayı unutmayın. Please kelimesi günlük hayatta oldukça önemlidir.

Eğer İngiltere`ye gidiş tarihinize hala zaman varsa, size tavsiyem,bol bol İngilizce çalışın.Gramer bilgilerinizi gözden geçirin. Kendinizi tanıtacak kısa cümleler hazırlayın. Tanışma fasıllarını kolay geçersiniz ve özgüveniniz yükselir.

Farklı bir kültüre gideceğinizi unutmayın ! Evleri, yemekleri, hayatları bambaşka bir yere gidiyorsunuz.Beklentileriniz yüksek olmasın ! Kalacağınız yerler ülkemizdeki evlerden daha küçük ve daha az konforlu olabilir. Batı kültüründe insanlar, evlerinde bize göre daha az zaman geçirdikleri için evler küçüktür. Ama merak etmeyin canınız sıkılmayacaktır. Kaldığınız evin büyük ihtimal bahçesi olacak ya da en fazla 10 dakika yürüme mesafesinde güzel bir park olacak. Park derken bizdeki gibi mahalle aralarına sıkıştırılmış, tozlanmış bir kaç ağaç ve küflenmiş çocuk oyuncaklarının olduğu yerler değildir İngiltere`deki parklar. Küçükleri bile üç-beş bin metrekareden başlayan, yüz yıllık ağaçların olduğu, yeşil ve temiz mekanlardır.

Yolculuk öncesi son kontroller önemlidir. Pasaportunuzu ve gereki evrakları yanınıza aldığınızdan emin olun. Yanınızda TL ya da EURO götürmemenizi tavsiye ederim.Türkiye`den ayrılmadan önce paranızı STERLİN`e çevirebilirsiniz.Ayrıca,yanınıza çok fazla nakit para almamaya çalışın. Çok parayı muhafaza etmekte zorlanabilirsiniz.Kredi kartlarınız varsa,bunları da giderken yanınıza alabilirsiniz.

İngiltere`ye gitmeden önce Türk telefonunuzu yurtdışı kullanımına açmanızı tavsiye ederim. Uçaktan inince ailenize geldiğinizi haber vermek için ihtiyacınız olabilir. Vardıktan sonra,İngiltere`de kullanılan ve uygun tarifeli diğer hatlardan alabilirsiniz.

Yukarıda kısaca bahsettiğim konular yakın zamanda İngiltere`ye gidecek öğrencilere yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Okurken sizleri sıkmamak adına uzun uzun detaylara girmedim.

Bol şanslar dilerim.

Yolunuz açık olsun.

Londinium Yurtdışı Eğitim

( http://www.londiniumedu.com )

info@londiniumedu.com

Tel: 0554 681 1238

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi