ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

10 Eki 2011 14:21

Selamlar,

Ocak ayının ilk haftalarında ailemle Londraya taşınıyoruz, eşim asagidaki bolgelerden birinde calısmaya basliyor, bolge secimi bizim elimizde bu yuzden sansliyiz.

6 aylik bir bebegim var, dolayisi ile en uygun bolgeyi tavsiye etmenizi rica edecegim. Bebekli ailelerin yasamina uygunluk onemli.
bolgeyi sectikten sonrada ev ihtiyacimiz olacak, tavsiye edebileceginiz emlak siteleri icin simdiden tesekkur ederim.

Bu bolgelerde yada bu bolgelere kolay ulasilabilir oneriler rica ediyorum.

Flitwich
Woburn Sands / Milton Keynes
Chalfont / Gerards Cross
Bredford
Clapham

Bunlar soru yumagimin baslangici:)

Sevgiler
Serife

Başa Dön Başa Dön

#

10 Eki 2011 17:00

SHE35 yazdı:
Selamlar,

Ocak ayının ilk haftalarında ailemle Londraya taşınıyoruz, eşim asagidaki bolgelerden birinde calısmaya basliyor, bolge secimi bizim elimizde bu yuzden sansliyiz.

6 aylik bir bebegim var, dolayisi ile en uygun bolgeyi tavsiye etmenizi rica edecegim. Bebekli ailelerin yasamina uygunluk onemli.
bolgeyi sectikten sonrada ev ihtiyacimiz olacak, tavsiye edebileceginiz emlak siteleri icin simdiden tesekkur ederim.

Bu bolgelerde yada bu bolgelere kolay ulasilabilir oneriler rica ediyorum.

Flitwich
Woburn Sands / Milton Keynes
Chalfont / Gerards Cross
Bredford
Clapham

Bunlar soru yumagimin baslangici:)

Sevgiler
Serife

Belirttiğiniz bütün yerler Londra'nın kuzeyinde , Londra'ya yaklaşık 1 saat uzaklıkta bölgeler. Bredford yazmışsınız galiba Bedford olacak . Orası da kuzeyde, Londra'ya 1 saat uzaklıkta bir yerleşim yeri.

Açıkçası bu bölgelerin hepsi de sakin, akşam 5'ten sonra hareketin bittiği yerler. Bence bölgeye göre değil, eşinizin işyerindeki kriterlerine göre bir tercih yapmanız daha mantıklı oalcaktır. Belirttiğiniz yerler birbirine çok benzer nitelikli yerler.

Emlakçı olayına gelince.. Google'a UK Real Estate Agencies yazarsanız gerek satılık gerekse kiralık ev alternatifleri sunan bir çok emlakçı bulabilirsiniz.

yine gumtree.com da bölge bölge kiralık ev arayabileceğiniz faydalı bir site.

Başa Dön Başa Dön

#

10 Eki 2011 21:38

Ben açıkcası Clapham'ı öneririm hem heryere yakın hem de aileler için sakin bir yer. Londranın güneyinde ve ortada bir yer.Diğer yerleri çok bilmiyorum ama Clapham, Clapham common,Wandsworth güzel yerler bebekli bir aile için.
Bence eğer şansınız varsa güney batı Londra dan bir semt seçin derim ben. Londra'nın en güvenli bölgeleri diye geçiyor oralar araştırmalarda.

Başa Dön Başa Dön

#

10 Eki 2011 21:53

bilgiler icin cok tesekkur ederim

Başa Dön Başa Dön

#

10 Eki 2011 22:11

bercikristin yazdı:
Ben açıkcası Clapham'ı öneririm hem heryere yakın hem de aileler için sakin bir yer. Londranın güneyinde ve ortada bir yer.

Sanırım hanımefendinin bahsettiği Clapham güney Londra'daki Clapham değil, Londra dışında, Londra'nın kuzeyindeki Clapham.

Tahminimce ...

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 5 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz