ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

22 Nis 2009 20:41

Kullanıcı avatarı

Konu basliginda yer alan soru daha once bulgar vatandasi olan bir arkadasimizdan gelmisti.Kendisine gerekli bilgiyi verdigim halde kendisini sadece bulgar lincka karti ile seyehat edemeyecegine ikna edememmistim:)Simdi Konsoloslugun sitesinden aldigim konuyla ilgili bir yaziyi paylasmak istiyorum.Umarim kendisi en azindan bu yaziyi okuduktan sonra ikna olur:)kendisine saygilarimla:)

http://www.mfa.gov.tr/sikca-sorulan-sorular-.tr.mfa

BULGARİSTAN

Soru: Bulgaristan’a vatandaşı olduğum AB ülkesinin kimlik kartı ile seyahat edebilir miyim?

Cevap: Bulgaristan’a sadece geçerli pasaportlar ile giriş yapılmasına müsaade edilmekte olup, kimlik belgeleri ibraz edilerek sınırdan geçilememektedir.

Soru: Bulgaristan’dan vizesiz transit geçiş yapmak mümkün müdür?

Cevap: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan’ın dış temsilciliklerinden ya da sınır kapılarından transit vizesi almaları gerekmektedir.

Soru: Trafik cezası kesildiğinde ceza tutarını polis memuruna ödeyebilir miyim?

Cevap: Hayır, trafik polislerinin ceza tahsil etme yetkileri yoktur, trafik cezaları Trafik Şube İstasyonlarına (KAT) veya sınır kapılarındaki tahsilat birimlerine ödenmektedir.

Soru: Sınır kapılarında uzun kuyruklar oluştuğunda ne yapabilirim?

Cevap: Gerek Bulgaristan’da ve gerek ülkemizdeki sınır kapılarının yetersiz altyapıları ve personelleri nedeniyle yaz döneminde özellikle hafta sonlarında kuyruklar oluşabilmektedir. Ülkemizde ve Bulgaristan’da yoğun trafiğe sahip sınır kapılarının yenilenmesi için çalışmalar başlatılmıştır.

Soru: Gümrük kontrolünde yanımda bulunan para ve değerli eşyayı beyan etmem gerekmekte midir?

Cevap: Kişi başı toplam 4.000 Euro’nun üzerine çıkan her türlü para ve/veya sınırları ülke bölümünde belirtilenin üzerinde değerli emtianın (mücevher, altın, gümüş vb.) matbu formlar doldurularak yazılı biçimde beyan edilmesi zorunludur. Aksi hallerde gümrük muayenesi sonucunda 4.000 Euro’yu aşan para ve/veya değerli emtia tespit edildiğinde derhal el konulmakta ve yasal işlem başlatılarak ilgili kişi gözaltına alınmaktadır.

http://ideasturkey.com/
ideasturkey@gmail.com
TÜM SORULARINIZ SADECE FORUM ÜZERİNDEN MAX 48 SAAT İÇERİSİNDE YANITLANMAKTADIR!

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz