ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

13 Haz 2011 23:52

Merhaba,
Londraya 1.5 aylık bir dil kursuna gidiyorum. Aklıma takılan bir kaç soru var. Öncelikle ailemle nasıl görüşücegim? Lebara vs hatlar var diye okudum fakat hangisini almam gerektigi hakkında bir fikrim yok. Ayrıca Türkiyeyi sabit hat degil cebi arıyacagım. Veya oraya gittimgimde hemen iphone alıp lebara vs kullanabilir miyim? iphonenun microsim olayını nasıl çözücem?

Ayrıca biletimi daha almadım. Ba veya thy ile gidicem. Fakat bagaj sorunu yasıyorum. En büyük boy valizle gitsem sorun yasar mıyım? Veya iki orta boy valize havayolları izin verir mi? Ayrıca el bagajı olarak laptop haricinde bir şey tasıyabilir miyim?
Birde bagajda agrı kesici (parol, vermidon gibi), bogaz spreyi vs tasıyabilir miyim? Sorun çıkar mı?

Son olarak agustos ve eylül ayı için ne tür kıyafetler götürmem gerekir? Kısakollu üzeri ince bir hırka vs ile üşürmüyüm? Yoksa daha kalın seyler götürmem gerekir mi? Kazak vs.

Şimdiden Teşekkürler.

Başa Dön Başa Dön

#

16 Haz 2011 01:12

Bu soruların cevapları benim de derdime derman olacak. :)

Başa Dön Başa Dön

#

24 Haz 2011 22:48

arkadasar oncelikle sakin olun ve hayatinizda belki bir daha tadamayacaginiz bu heyecanin tadini cikartin.

Iphone veya baska rtel sorun degil Turkiyeyei aramak cok ama ok ucuz.Bleki tr de evinizi bile aramaktan ucuz.
valizlarinizi mumkun oldugunda bez secin derim cunku bazi valizlerin kendisi 5 kg geliyor thy en son 23 kg hakkiniz vardi 1 2 kilo sorun etmiyorlar ama benim gibi 16 kg fazla koyasaniz 130 euro oderseniz fazldan :))

el bagajinda sinir tanimayim laptop disinda 8 kg hakkiniz var ve genelde kontrol edilmiyor. tepeye tkin hepsini herkes bunu yapiyor :)

her halukarda bir mont alin derim ben hazirna ayinda gelmistim ve donmustum... Londra gercekten hava olarak guvenilmiyecek bir yer.

hap vs ok ama sivi seyleri mutlaka bagaja atin.

semsiye falan getirmeyin sakin her yerde 1 pounda bulursunuz.kazak vs ayni sekilde 5 8 pounda bulursunuz.

ayakkabida fazla getirmeyin cunku giderken mutlaka iki uc cift alacaksiniz emin olun gayet ucuz.

Bunun disinda kalacak yer vs yada karsilama ile ilgili sikintilariniz olursa bana yazin cunku ciddi emlakci ve karsilama ajanlari taniyorum hepsi duzgun insanlar ve emekci indirimi yapiyorlar :))

untmayin sadece heyecanin tadini cikartin.Bu arada organizasyonlarda calismak isterseniz yine bana ulasabilirsiniz

aliunver85@gmail.com

siyahkan yazdı:
Merhaba,
Londraya 1.5 aylık bir dil kursuna gidiyorum. Aklıma takılan bir kaç soru var. Öncelikle ailemle nasıl görüşücegim? Lebara vs hatlar var diye okudum fakat hangisini almam gerektigi hakkında bir fikrim yok. Ayrıca Türkiyeyi sabit hat degil cebi arıyacagım. Veya oraya gittimgimde hemen iphone alıp lebara vs kullanabilir miyim? iphonenun microsim olayını nasıl çözücem?

Ayrıca biletimi daha almadım. Ba veya thy ile gidicem. Fakat bagaj sorunu yasıyorum. En büyük boy valizle gitsem sorun yasar mıyım? Veya iki orta boy valize havayolları izin verir mi? Ayrıca el bagajı olarak laptop haricinde bir şey tasıyabilir miyim?
Birde bagajda agrı kesici (parol, vermidon gibi), bogaz spreyi vs tasıyabilir miyim? Sorun çıkar mı?

Son olarak agustos ve eylül ayı için ne tür kıyafetler götürmem gerekir? Kısakollu üzeri ince bir hırka vs ile üşürmüyüm? Yoksa daha kalın seyler götürmem gerekir mi? Kazak vs.

Şimdiden Teşekkürler.

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz