ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

23 Şub 2010 14:37

Kullanıcı avatarı

viewtopic.php?f=24&t=333

http://ideasturkey.com/
ideasturkey@gmail.com
TÜM SORULARINIZ SADECE FORUM ÜZERİNDEN MAX 48 SAAT İÇERİSİNDE YANITLANMAKTADIR!

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

15 Mar 2010 19:39

Gülden hanım merhaba buraya gelirken yardımlarınız olmuştu bende dualarımı gönderdim size,tekrardan çok saolun iyilik meleği gibisiniz:D herkese yardım ediyosunuz.ben şuanda londradayım ve vizemi tekrar uzatmak istiyorum.7 aylık gelmiştim okulum 22 ocakta bitti,vizem 31 martta bitiyor yani 15 gün flan kaldı.ben gecen ay paramı yatırmıştım bankaya 28 günde geçti 1 hafta içinde tekrar başvuru yapıcam.Yanlız kafama takılan birkaç soru var.Ben yeni bir okul buldum ama okul 1 nisana gün veriyo bana yani o gün başlayabilirmişim ama vizem 31 martta bitiyo ve okulumda biteli 2 ay oluyo neredeyse bunlar bir dezavantaj olurmu benim için.Maximum Ne kadar süre vardır okul bittikten sonra bir diğer okula başlamak arasında.Yani bu hafta başvuru yapmayı düşünüyorum ama okulum nisan 1 de başlıcak siz ne düşünüyosunuz.Birde ben burda yasal olarak çalışıyodum ve parada banka hesabıma yatıyodu her hafta,vizeye başvururken çalıştığımı göstermesem olurmu,ama bank statement ta ordan para yattığı belli oluyo sizce göstermelimiyim çalıştığımı.galiba forumda yasa dışı çalışıyomsunuz diye bi soru varmış ona hayır desem yetiyo diyolar :D teşekkürler

Başa Dön Başa Dön

#

16 Mar 2010 16:21

okul başlangıç tarihlerin sorun yaratmaz aynı şekilde bende başvurmuştum.Çalışma ile ilgili ise,bankaya maaşın yattıgına göre iş verenin sen için sigorta ödüyor pay sliplerinde var demek.Yani tüm çalışma saatin v.s NI numberinde çıkıyor anlamına geliyor bunlar.Kısaca senin çalıştıgını göstermeme lüxün yok.20 saatten fazla çalıştıysan bu bankana yattıysa,pay siliplerinde görünüyorsa vize alamazsın.Bu şekilde bir olayda bir arkadaşın başına geldi.

kısaca iş ile alakalı olarak yasal mı çalışıyorsun?çalıştıgın bir yere bildiriliyormu bunu söylersen net cevap veririm sana.yani çalışmıyorum diye işaretlesende bişey değişmez çünkü zaten herşeyi görüyorlar NI number da.

Birde bankada duran paran sadece maaş parandan ibaret değildir umarım....

Başa Dön Başa Dön

#

16 Mar 2010 18:45

evet yasal çalışıyodum, şuanda bıraktım işi çalışmıyorum benim NI numberımda yok almamıştım yani bilmiyorum.pay sliplerimde var.Bankadamki paramda sadece maaş param deil,onuda halletmiştim önceden türkiyeden gönderdiler
yani yasal çalıştığım belli sorun olurmu sence.eğer çalıştığımı söylersem nasıl vize başvurusu yapmam gerek ne gibi belgeler eklemem gerekiyo
teşekkürler

Başa Dön Başa Dön
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma eklentiler gönderemezsiniz