ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

22 Şub 2011 22:23

oncelikle merhabalar,

basliktada belirttigim gibi ingilterede uzun sure calisma vizesi almam icin hangi evraklar hazirlamam lazim ? nelere dikkat etmeliyim red cevabi almamak icin. suanda zaten ingilteredeyim. fakat 6 aylik ziyaretci ogrenci vizem var. burada bana sponsor olup davet yollayan aile istedigim zaman burada calisma imkani ayarlayip tekrar beni buraya davet edeceklerini soyluyorlar ve 5 yil ingilterede yasarsam British pasaportuna sahip olabilecegimi burada yasayabilecegimi fakat bu 5 yil icinde en ufak bi olay yasayip polise gitmemem lazimmis. bu imkan benim acimdan cok guzel birsey. fakat uzun sureli 5-10 yillik calisma(is)vizesi icin en ufak evrak bilgim yok. neleri nasil hazirlayacagim benim hazirlamam gerekenler davet yollayacak olanlarin bana verecegi yollamasi gerekenler ve bana is verecek olan kisini yollamasi gereken birseyler varmi ? bunlari bilen tecrubesi olan arkadaslar cevaplarsa cok sevinirim. A2-B1 seviyesinde ingilizcem var. simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim.

Başa Dön Başa Dön

#

23 Şub 2011 11:06

Sevgili Scorpion,

Student visitor visa adini verdigimiz ogrenci ziyaretci vizesinde yapman gereken en temel sey, vizen biter bitmez Turkiyeye gelmek ve yeni bir basvuru yapmak.Bu vize turunde Ingiltere`den uzatma hakkin malesef bulunmuyor.

Turkiye`den Tier 4 adini verdigimiz vizeye basvurup calisma izni de alabilirsin fakat bu vize sartlari icin ingilizce seviyenin en az B1 duzeyinde olmasi gerekiyor.

Turkiye`den yapacagin yeni vize basvurusunda birilerinin sana sponsor olma gibi bir durumu da olmuyor.Bu vize turunde istenen en temel 2 sey var ;

1- Banka hesabi
2- Dil seviyesi

Bu ikisi disinda cok fazla bisey istenmiyor.

Ingilteredeki kursun bittikten sonra B1 seviyesinde belge alman senin icin iyi olur zira yeni basvuruda o belgeye ihtiyacin olacak.

Londinium Yurtdışı Eğitim

( http://www.londiniumedu.com )

Londra-İzmir-İstanbul

info@londiniumedu.com
izmir@londiniumedu.com
istanbul@londiniumedu.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

23 Şub 2011 21:17

Central London yazdı:
Sevgili Scorpion,

Student visitor visa adini verdigimiz ogrenci ziyaretci vizesinde yapman gereken en temel sey, vizen biter bitmez Turkiyeye gelmek ve yeni bir basvuru yapmak.Bu vize turunde Ingiltere`den uzatma hakkin malesef bulunmuyor.

Turkiye`den Tier 4 adini verdigimiz vizeye basvurup calisma izni de alabilirsin fakat bu vize sartlari icin ingilizce seviyenin en az B1 duzeyinde olmasi gerekiyor.

Turkiye`den yapacagin yeni vize basvurusunda birilerinin sana sponsor olma gibi bir durumu da olmuyor.Bu vize turunde istenen en temel 2 sey var ;

1- Banka hesabi
2- Dil seviyesi

Bu ikisi disinda cok fazla bisey istenmiyor.

Ingilteredeki kursun bittikten sonra B1 seviyesinde belge alman senin icin iyi olur zira yeni basvuruda o belgeye ihtiyacin olacak.

bu bilgileriniz icinde tesekkur ederim. fakat benim sordugum sorunun cevabi bununla alakali degil. ben suanda dedigim gibide ZIYARETCI OGRENCI VIZESI ile buraya 6 aylik geldim ve Nisan 20 de geri donecegim. Turkiye'ye dondugum zamanda zaten beni 2 seviyelik bi kurs bekliyor onceden kayit oldum dondurup buraya geldim ( B2 ve C1 )... benim sormak istedigim suanda ingilterede beni misafir eden aile bana dedi ki burayi begendiysen eger, sana is ayarlariz bizim gondermemiz gereken evraklar neler ise bize soylersin onlarida tekrar sana yollarim dediler. bana da burasi yasam yonunden cazip geliyor en azindan 5 yil kalip british pasaportuna sahip olana kadar daha sonrasinda belkide ulkeme geri donerim fakat en azindan buraninda pasaportuna sahip olmus olurum bu sayede. yani burada uzun yillar calisma vizesi almak icin ne yapmam lazim ?

TIER 4 = 6 aydan fazla dil kurslarina gidecek kisilere kurs tarafindan online yada yazili sinav yapilarak gonderilen davetiye mektubu ile yapilan basvuru 40 puan almamiz lazim onu biliyorum ve bu vize Haftada sadece 10 saat calismana izin veriyor bunuda biliyorum.

Ziyaretci Ogrenci Vizesi ( visitor student visa ) = bu vizede 6 aydan kisa sureli egitim almak isteyenler icin veriliyor. ve sinavsizdir. Calisma iznide kesinlikle yoktur.

fakat CALISMA VIZESI hakkinda hic bir bilgim yok ? ingilterede istedigim saat kadar ( normali kurali ne ise ) herkes gibi rahatca calisabilecegim bir Calisma vizesi...

1 ) CALISMA VIZESI ICIN BENIM HAZIRLAYACAGIM EVRAKLAR ???
2 ) BENI DAVET EDENIN BANA VERMESI GEREKEN EVRAKLAR ???
3 ) IS VERENIN YAZMASI GEREKEN MEKTUP VS. YADA GONDERMESI GEREKEN EVRAKLAR VAR MI ? VAR ISE NELERDIR ?
4 ) RED ALMAMAK ICIN EN ONEMLI UNSURLAR NELERDIR ?
5 ) CALISMA VIZESI'NE BASVURMAK ICIN HANGI EVRAKLARININ TERCUME EDILIP NOTER ONAYLI OLMASI LAZIM ?
6 ) EN UZUN NE KADAR SURELIK VIZEYE BASVURABILIRIM ? UZUN SURELI VIZELERIN HARCLARI PAHALI OLDUGUNDAN TEK SEFERDE RED ALMADAN BU VIZEYE SAHIP OLMAM BENIM ICIN BUYUK BI ONEM TASIYOR.

*** CALISMA VIZESINE SAHIP OLDUGUM ZAMAN , suan burada gittigim kursa sordum. calismadigim zamanlarda bu vize ile sorunsuzca istedigim dil kursunada gidebilirmisim. bu da benim acimdan daha da iyi olur. cunku Turkiye'de ki dil egitimleri ile cok fazla birsey olmuyor. ingilteredeki kadar olmuyor. sadece para karsiligi diploman oluyor. burada insan mecbur kalinca dahada rahat ogreniyor. suana kadar ne kadar insanla tanisip gorustuysem hicbirisi insanlara Etiket olayi yapistirmiyor. her insanin burada degeri var. ayrimcilik yok. Turkiyede cogu kisi temizlik iscisi olarak calisan insana kotu gozle bakan birsuru kendini bilmez gerizekali insanlar vardir. ayrica aldigi maasda ne o insanin yiyecegine nede cocugunun okul parasina giyecegine yetmez. burada bi temizlik iscisinin bile aldigi en dusuk maas 2000-2500 £ (paunt) saglik destekleri deseniz 10 numara. insanlarin degeri bambaska burada. BU yuzden elimde bu firsatta varken sorunsuzca bu vizeyi almam icin tum onemli bilgilere ihtiyacim var. tum yardim edecek olan arkadaslardan da simdiden ALLAH RAZI OLSUN.

Başa Dön Başa Dön

#

24 Şub 2011 11:11

Sevgili Scorpion,

Oncelikle vize turlerini yeniden gozmen gecirmek gerekiyor.Bu sebeple mesajima baslarken vizelerin turlerinden ve iceriklerinden biraz bahsetmek istiyorum.

TIER 4 ( Ogrenci Vizesi ) :

6 ay ve daha fazla bir sure icin tercih edilen ve part time haftalik 10 saat calisma izninin verildigi,genel olarak dil seviyesi sartina ve banka hesabina gore bakilip degerlendirilen,herhangi bir sponsor veya davetiye mektubu`nun olmadigi,,sponsor olarak adi gecen birimin okullar oldugu,kurs bitiminde Turkiye`ye gelmeden-donmeden Ingiltere`den uzatilmasina izin veren bir ogrenci vizesi turudur.

Bu vize teknik olarak bir calisma vizesi degildir,bu vize calisma iznini beraberinde getiren bir ogrenci vizesidir.Bu vizeyle Ingiltere`de bir sure degree ( akademik,derece ) seviyesinin altinda egitim alabilirsiniz.O sureden sonra Ingiltere`de kalmayi dusunuyorsaniz eger ya degree okumaniz ya da baska bir vizeye gecmeniz gerekir.

Bu bahsedecegim vize turu ise tamamen calisma vizesi olup sartlari ve basvurusu ogrenci vizesinden farklidir :

TIER 1 ( Yüksek nitelikli göçmen vizesi- Calisma Vizesi ) :

Yüksek eğitim almış deneyimli profesyonellerin, herhangi bir işverene bağlı olmaksızın bir işveren yanında veya kendi namına çalışmak üzere, İngiltere'ye girişine ve yasal olarak çalışmasına izin veren bir vize türüdür.

Bu vize ile İngiltere'de, kendi alanınızla ilgili bir işte çalışabilir veya kendi işinizi kurabilir veya hem kendi işinizi kurup hem de bir başkası adına çalışabilirsiniz. Bu programla, eşinizi veya beraber yaşadığınız partner'inizi ve 18 yaşından küçük çocuklarınızı İngiltere'ye getirebilirsiniz. Çocuklarınız, devlet okullarında ücretsiz eğitim alırken, eşiniz veya partneriniz, istediği bir işe girip çalışabilir.

İngiltere'de tüm sağlık giderleriniz NHS-Ulusal Sağlık Hizmeti kapsamında ücretsizdir.

Vize Süresi

Bu vize ile size ve beraberinizdeki eş ve çocuklarınıza ilk etapta 3 yıllık vize verilir. Bu vizeyi süresinin bitmesine 1 ay kala, 2 yıl daha uzatmak için tekrar başvurmalısınız.

Süresiz Oturum

Bu vizede ilk etapta 3 + 2 yıllık (toplam 5 yıl) kalış izni verilir. Toplam 5 yıl yapan geçici kalış süreniz sonunda, süresiz oturum vizesine başvurabilirsiniz.

Vatandaşlık Başvurusu

İngiltere'de, süresiz oturum izni aldıktan sonraki en erken 1 yıl, en geç 3 yıl sonra Vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

Biraz uzun bir e-mail oldu fakat konunun netlige kavusmasi acisindan faydali bilgiler verdigimi dusunuyorum.

Gorusmek uzere

Londra-İzmir-İstanbul

info@londiniumedu.com
izmir@londiniumedu.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW

#

24 Şub 2011 21:01

Central London yazdı:
Sevgili Scorpion,

Oncelikle vize turlerini yeniden gozmen gecirmek gerekiyor.Bu sebeple mesajima baslarken vizelerin turlerinden ve iceriklerinden biraz bahsetmek istiyorum.

TIER 4 ( Ogrenci Vizesi ) :

6 ay ve daha fazla bir sure icin tercih edilen ve part time haftalik 10 saat calisma izninin verildigi,genel olarak dil seviyesi sartina ve banka hesabina gore bakilip degerlendirilen,herhangi bir sponsor veya davetiye mektubu`nun olmadigi,,sponsor olarak adi gecen birimin okullar oldugu,kurs bitiminde Turkiye`ye gelmeden-donmeden Ingiltere`den uzatilmasina izin veren bir ogrenci vizesi turudur.

Bu vize teknik olarak bir calisma vizesi degildir,bu vize calisma iznini beraberinde getiren bir ogrenci vizesidir.Bu vizeyle Ingiltere`de bir sure degree ( akademik,derece ) seviyesinin altinda egitim alabilirsiniz.O sureden sonra Ingiltere`de kalmayi dusunuyorsaniz eger ya degree okumaniz ya da baska bir vizeye gecmeniz gerekir.

Bu bahsedecegim vize turu ise tamamen calisma vizesi olup sartlari ve basvurusu ogrenci vizesinden farklidir :

TIER 1 ( Yüksek nitelikli göçmen vizesi- Calisma Vizesi ) :

Yüksek eğitim almış deneyimli profesyonellerin, herhangi bir işverene bağlı olmaksızın bir işveren yanında veya kendi namına çalışmak üzere, İngiltere'ye girişine ve yasal olarak çalışmasına izin veren bir vize türüdür.

Bu vize ile İngiltere'de, kendi alanınızla ilgili bir işte çalışabilir veya kendi işinizi kurabilir veya hem kendi işinizi kurup hem de bir başkası adına çalışabilirsiniz. Bu programla, eşinizi veya beraber yaşadığınız partner'inizi ve 18 yaşından küçük çocuklarınızı İngiltere'ye getirebilirsiniz. Çocuklarınız, devlet okullarında ücretsiz eğitim alırken, eşiniz veya partneriniz, istediği bir işe girip çalışabilir.

İngiltere'de tüm sağlık giderleriniz NHS-Ulusal Sağlık Hizmeti kapsamında ücretsizdir.

Vize Süresi

Bu vize ile size ve beraberinizdeki eş ve çocuklarınıza ilk etapta 3 yıllık vize verilir. Bu vizeyi süresinin bitmesine 1 ay kala, 2 yıl daha uzatmak için tekrar başvurmalısınız.

Süresiz Oturum

Bu vizede ilk etapta 3 + 2 yıllık (toplam 5 yıl) kalış izni verilir. Toplam 5 yıl yapan geçici kalış süreniz sonunda, süresiz oturum vizesine başvurabilirsiniz.

Vatandaşlık Başvurusu

İngiltere'de, süresiz oturum izni aldıktan sonraki en erken 1 yıl, en geç 3 yıl sonra Vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

Biraz uzun bir e-mail oldu fakat konunun netlige kavusmasi acisindan faydali bilgiler verdigimi dusunuyorum.

Gorusmek uzere

hizli ve Tier 1 vizesi hakkinda vermis oldugunuz bilgiler icin cok tesekkur ederim. fakat bu vize icin neler yapmam lazim konsoloslugun benden istedigi evraklar nelerdir ? herseyin benim icin eksiksiz olmasi gerekiyor ki tek seferde Tier 1 vizesini alabileyim. simdiden cevabinizi sabirsizlikla bekliyorum ve tesekkur ediyorum. calismalarinizda ve hayatinizda basarilar MURAT BEY

Başa Dön Başa Dön

#

26 Şub 2011 10:36

Sevgili Scorpion,

Guzel temennilerin icin tesekkur ederiz.

Umarim verdigim bilgiler faydali olmustur.

Bundan sonraki bilgi asamasi teknik olarak durumunuzun vize acisindan uygunlugunun tesbit edilerek islemlere ne zaman,nasil baslanacagini belirlemek olacaktir.

Eger isterseniz bu konuda size yardimci olmayi arzu ederiz.

Gorusmek uzere

Londra-İzmir-İstanbul

info@londiniumedu.com
izmir@londiniumedu.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat