ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

11 Nis 2010 17:44

yine been gulden hanm uzun zaman sonra cunku vizem bitio:D mayis 20de okulum bitio haziran 17 de vizem.simdi yaklasik bir ay once babam benim is bankasi hesabima para yatirdi ama ben o hesabimi trde actirmistim yani burda deil benim onu burdaki actirdigim hesaba gecirmem sartmi is bankasindan cekip.ikinci sorum calisiyorum 3 aydir nerdeyse saatimi asmiorum saniodum ama bitane payslipte baktim 20sati yarim saat gecmis dierlerini kontrol etmeden atmisim belki vardirole bikactane problem olurmu yarim saat flan. bunlari cevaplandirirsaniz tekrar sorularim olcak birde attandancem yuzde 80-85 arasi lutfen acill bekliorum

Başa Dön Başa Dön

#

08 Tem 2010 09:47

Merhaba Arkadaslar,

Bugun, vize suresi icinde okul degisikligi konusunda yazmayi uygun gordum, zira bu konuyla ilgili kurallar yeteri kadar bilinmiyor veya gozden kaciriliyor.

Vize suresi icinde okulunuzu degistirmeniz mumkun mudur? Bu sorunun cevabi, elinizdeki vizeyi almak icin ne zaman basvurmus oldugunuzda gizlidir. Degisik ihtimalleri, ornekler ile gozden gecirelim:

1-Mesela, 30 Eylul 2009 tarihinde Londinium Yurtdisi Egitim Danismanligi nin Izmir subesine gidip Malvern House okuluna kayit yaptirdiniz. Kursunuz 21 Mayis tarihinde, vizeniz ise 21 Temmuz tarihinde bitiyor. Vizenizi uzatmayi dusunuyorsunuz. Bu amacla, Malvern House tan baska bir okulda, 1 Haziran 2010 da baslayan bir kursa baslamayi istiyorsunuz. Bu durumda, Home Office e durumu bir email ile bildirip, bir okuldan digerine gectiginizi bildirmeniz yeterlidir. Cunku, en son vize basvurusunu 5 EKIM 2009 tarihinden once yapmis olanlar, okul degisikligi yapmak isterlerse bunu bir emaille Home Office e bildirip yeni okullarina gecip yeni kurslarinda okumaya baslayabilirler.

2-Yine Londinium Yurtdisi Egitim Danismanligi nin Izmir subesi araciligiyla, St Giles okuluna kayit yaptirdiniz, 20 Ekim 2009 tarihinde de vize basvurunuzu yaptiniz. Kursunuz 21 Mayis tarihinde, vizeniz ise 21 Temmuz tarihinde bitiyor. Vizenizi 1 Haziran 2010 tarihinde baska bir okulda baslayan bir kursla uzatip bir sure daha Ingiltere de kalmayi arzu ediyorsunuz. Bu durumda, sizin 1 Haziran da yeni okulunuzda baslayacak olan kursa katilabilmeniz icin vizenizi degistirmeniz gerekmektedir. Bu yeni okul icin vize almadikca o okula gecip derslerinize baslayamazsiniz. Home Office kurallari bunu acikca yasaklamaktadir. Kisacasi, vize basvurunuzu postayla gondermis olup sonucunu bekliyor iken 1 Haziran da baslayan kursunuza devam edemezsiniz, zira o okul ve kurs icin size yeni vize verilmesi gereklidir. Eski vizeniz henuz bitmemis olsa bile durum boyledir. Buna uyulmamasi halinde basvurunuz buyuk ihtimalle reddedilecektir.

Bu kural, su anda yururlukte olup okul degisikligi hallerinde uygulanir. Yukaridaki orneklerden de anlasilabilecegi gibi, okul degisikligi halinde vizenizin degismesinin gerekli olup olmadigi, tamamen elinizdeki en son vizeyi almanizi saglayan vize basvurunuzu ne zaman yapmis oldugunuzla ilgili bir konudur. 5 Ekim 2009 dan sonra yapmis iseniz , o zaman yeni bir okula gecerken vizenizi degistirmeniz sarttir. Bu kuralin sebebi, yeni sponsorluk sistemidir. Yeni vize sisteminde okulunuz artik sizin sponsorunuz olmakta ve okul ile ogrenci birbirine saglam bir sekilde baglanmaktadir. Bunu evlilik iliskisine benzetebiliriz. Almis oldugunuz ogrenci vizesi artik SADECE O GOSTERILEN OKULDA OKUMANIZ ICIN VERILMEKTE ve okul ve ogrenci adeta evlendirilmektedir. Okul degisikligi gerektiginde de bu sebeple elinizdeki vizenizin de degistirilmesi ve yeni okulunuz icin vize alinmasi (nikah kiyilmasi) sart olmaktadir.

Bu konuda Home Office in tavri cok net olup web stesinde de kurallar kisminda ayrintili aciklamalar mevcuttur. Bu sebeple bu kuralin uzerinde durmanizi onemle tavsiye ederiz.

Saygilarimla

Londinium Yurtdışı Eğitim

( http://www.londiniumedu.com )

info@londiniumedu.com

Tel: 0554 681 1238

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir