ingiltereforum.com

İngiltere'de Yaşam,Vize ve Eğitim Bilgi Kaynağı - %100 Doğru Bilginin Adresi !..

Giriş | Kayıt

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

05 Tem 2011 17:49

Herkese merhaba,
günlerdir karar vermeye calisiyorum ama bir türlü isin icinden cikamadim. Hem uygun hemde sahil kesimi ve az yabanci oldugu icin Bournemouth u düsünüyorum dil kursu icin. ancak hala karar verebilmis dglim!! bir acenta ile gorustum, bagli olduklari okul westbourne academy idi, ancak biraz forumu gezince pek önerilen bir okul olmadigini gördüm. ETC- capital of school english önerilenler arasinda gösteriliyor. ben 4-6 hafta arasi kalmak istiyorum. bana önerileriniz ve tecrübeleriniz hakkinda bilgi verebilirmisiniz. zaman isliyor ve ben hala ne yapicagimi bilemiyorum. pre intermediate advanced arasi bir ingilizcem var,grammerdan ziyade pratige ihtiyacim var. cevaplarinizi bekliyorum. cok tesekkürler

Başa Dön Başa Dön

#

05 Tem 2011 19:06

seeneem yazdı:
Herkese merhaba,
günlerdir karar vermeye calisiyorum ama bir türlü isin icinden cikamadim. Hem uygun hemde sahil kesimi ve az yabanci oldugu icin Bournemouth u düsünüyorum dil kursu icin. ancak hala karar verebilmis dglim!! bir acenta ile gorustum, bagli olduklari okul westbourne academy idi, ancak biraz forumu gezince pek önerilen bir okul olmadigini gördüm. ETC- capital of school english önerilenler arasinda gösteriliyor. ben 4-6 hafta arasi kalmak istiyorum. bana önerileriniz ve tecrübeleriniz hakkinda bilgi verebilirmisiniz. zaman isliyor ve ben hala ne yapicagimi bilemiyorum. pre intermediate advanced arasi bir ingilizcem var,grammerdan ziyade pratige ihtiyacim var. cevaplarinizi bekliyorum. cok tesekkürler

Bournemouth ve Brighton , acentalar tarafından Londra'ya alternatif olarak gösterilen iki şehirdir. Senin de bildiğin gibi İngiltere'nin güneyinde , sahil şehirleridir ve bu iki şehirde de çok fazla dil okulu ve buna bağlı olarak da yabancı öğrenci vardır. Tahmin edebileceğin gibi, okullarda da fazla sayıda Türk öğrenciye rastlama ihtimalin çok yüksektir. Mesajında bahsettiğin okullar da tam da bu tarz okullar. Ucuz , sınıflarda öğrencinin çok oldugu , Türk öğrencinin çok olduğu okullar.

Britanya kültürünü daha fazla hissetmek, sokaklarda daha fazla ingiliz görebilmek , okullarda daha az türk'e rastlamak istiyorsan güney yerine kuzeye yönelmeni tavsiye ederim.

Liverpool - Manchester -Nottingham - Chester ya da batıda kalan Bristol , Bath .

Mutlaka sahil kasabası olsun diyorsan : Portsmouth - Southampton - Eastbourne alternatiflerin olabilir

Ve sana belki de pek düşünmediğin , ancak sıkılmadan gayet güzel vakit geçirebileceğin, hareketli , eğlenceli bir şehir alternatifi de söyleyebilirim : Cardiff

Yukarıda da belirttiğim gibi, bu yazdığım şehirlerde hem britanya havasını, kültürünü, insanını daha fazla hissedebilirsin, hem de daha kaliteli ve daha az türk öğrencinin olduğu okullarda eğitim alabilirsin.

Belirttiğim şehirlerden 2-3 tanesini ön plana çıkartırsan, o şehirlerdeki okul alternatifleri ile ilgili de fikirlerimi paylaşırım

Başa Dön Başa Dön

#

05 Tem 2011 20:55

Murat bey cok tesekkür ediyorum bilgileriniz icin. acikcasi belirttiginiz sehirler hakkinda bir fikrim yok. biraz arastirma yaptiktan sonra size söyleyebilirim.ancak su durumda benim icin önemli olan,okulun ücret olarak uygunlugu, eger siz bana kuzeyde uygun bir sehir söylerseniz ona göre arastirma yapabilirim. birde acikcasi ben okulda yada cevrede kac türkün oldugunu önemsemiyorum benim icin okulun ve hocalarin kalitesi önemli. viyanada en kötü denen almanca kursunda almanca ögrendim ve suanda ana dilim gibi almanca konusuyorum. dil konusunda kendime güveniyorum cünkü dil ögreniceksem türklerle takilmayi sevmiyorum. tesekkür ediyorum cevabiniz icin.

Başa Dön Başa Dön

#

13 Tem 2011 20:03

Southampton Language College ' i önerir misiniz? CApital school of english'e kıyasla? Ya da sanırım aynı kişinin 3 okulu daha var farklı yerlerde?

Başa Dön Başa Dön

#

18 Oca 2012 18:45

Bence Londra her ne kadar muhteşem bir şehir olsa da, dil eğitimi almak için doğru yer değil diyorlar.. Londranın büyük çoğunluğu yabancı olduğundan, ingilterede manchester, birmingham gibi şehirleri daha çok tavsiye ettiler.. Bu konudaki yorumlarınız nelerdir?

En son siouxie tarafından 30 Oca 2012 19:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa Dön Başa Dön

#

19 Oca 2012 13:33

Merhaba,

Londra disinda alternatif olarak gidebileceginiz sehirlerle ilgili konuya degisik basliklar altinda yer verildi fakat tekrar belirtecek olursak ; BRIGHTON-BOURNEMOUTH-CAMBRIDGE-OXFORD-LEEDS-MANCHESTER-BRISTOL-NEW CASTLE...

Londra disini dusunurken ; bu egitim icin ayirabileceginiz butceyi,gideceginiz sehrin yapisini,okulun kalitesini,okulda yapilan sosyal etkinlikler gibi degisik durumlari goz onune alarak karar vermenizi tavsiye ederim.

Bol sanslar.

Londinium Yurtdışı Eğitim

( http://www.londiniumedu.com )

Londra-İzmir-İstanbul

info@londiniumedu.com
izmir@londiniumedu.com
istanbul@londiniumedu.com

Başa Dön Başa Dön
  Profil WWW
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat